Trening personalny

Funkcjonalny Trening Medyczny, Trening Rehabilitacyjny

Podstawy Funkcjonalnego Treningu Medycznego opierają się na poprawie propriocepcji, czyli czucia głębokiego lub koordynacji wewnątrz mięśniowej.

Z punktu widzenia funkcjonalności istotny jest nie tyle wzrost siły, ile poprawa sensomotoryki czyli sterowania układu ruchu poprzez układ nerwowy. W Treningu Rehabilitacyjnym dominują więc ćwiczenia angażujące całe łańcuchy mięśniowe, a nie wyizolowane grupy mięśni. Ponieważ głównym celem tego rodzaju treningu jest odtworzenie naturalnej równowagi pomiędzy napięciem mięśni głębokich i powierzchownych. Cały ten proces zorganizowany jest w przyjaznych warunkach, a nie sali rehabilitacyjnej dając pacjentom po kontuzji komfort treningu w klimacie odmiennym od szpitalnego. Podczas treningu funkcjonalnego wykorzystuje się specjalnie zaprojektowany w tym celu sprzęt taki jak: BOSU, TRX, air dyski, piłki o różnej wielkości i kształcie.

Funkcjonalny Trening Medyczny wskazany jest szczególnie w procesie rehabilitacji stawów kolanowych i skokowych oraz w rehabilitacji sportowców.

Trening personalny w Stuido

Trening personalny to najlepsza i najbardziej efektywna forma ćwiczeń. Jest to współpraca terapeuty z tylko jednym podopiecznym, co wpływa bardzo pozytywnie na osiągane efekty treningowe. Terapeuta podczas takiego treningu jest w stanie dużo bardziej zmotywować podopiecznego, zintensyfikować trening oraz wyeliminować błędy techniczne oraz kontuzje.

Trening indywidualny przeprowadzany jest w oparciu o wcześniej przygotowany plan treningowy, ukierunkowany na potrzeby i możliwości psychofizyczne podopiecznego. Jest on stosowany we wielu dyscyplinach sportu, jak również wykorzystywany w pracy z osobami, które dopiero rozpoczynają ćwiczenia i nie mają wystarczającej wiedzy i przygotowania fizycznego by dołączyć do grupy. Jest to także doskonała alternatywa dla osób, które nie mogą uczestniczyć w zajęciach grupowych ze względu na predyspozycje zdrowotne, a chciałyby przywrócić swoje ciało do formy oraz dla tych, którym specyfika pracy uniemożliwia regularne wizyty w Studio. Trening personalny jest także doskonałym uzupełnieniem regularnej praktyki w Studio na zajęciach grupowych. Pozwala dokładnie prześledzić pracę ciała i skorygować ewentualne błędy. Skorzystanie nawet z jednego treningu personalnego w miesiącu może zdecydowanie pomóc w codziennej praktyce Pilates na zajęciach grupowych.

W trakcie indywidualnych sesji treningowych korzystamy z wielu przyrządów ułatwiających wyegzekwowanie od Twojego ciała prawidłowych zachowań i prawidłowej pracy – m.in. ze specjalistycznego sprzętu Pilates Studio –Reformerów, Combo Chair, Spine Corrector, Ladder Barrel oraz uznanych i cenionych w treningu funkcjonalnym i rehabilitacji BOSU i TRX.

Klientom, którzy z różnych względów nie mogą sobie pozwolić na regularne treningi w grupie, a chcieliby skorzystać z treningów personalnych ograniczając przy tym koszty proponujemy trening personalny dla dwóch osób (półindywidualny) – DUO lub dla trzech osób – TRIO.

Trening personalny u klienta

Aby sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających Klientów w ofercie Medical Fitness & Pilates Studio znajduje się trening indywidualny z dojazdem do domu Klienta.

Trening personalny tzw. „ jeden na jeden” pozwoli idealnie dopasować zestaw ćwiczeń do Twoich potrzeb. Po konsultacjach uwzględniających potrzeby, słabe i mocne strony wyznaczamy cele i określamy plan treningowy plus zestaw do samodzielnych ćwiczeń w domu. Dzięki temu w krótkim czasie uzyskasz pożądany efekt. Możliwa jest opcja treningu duo lub dla trzech osób.